Postęp dotyczy wielu gałęzi przemysłu i nauki, między innymi medycyny weterynaryjnej. Kiedyś lekarze weterynarii diagnozowali głównie zatrucia czy wściekliznę. Mój dziadek, gdy dowiedział się, że postanowiłam zostać weterynarzem był zmartwiony, bo uważał, że konia nie okiełznam, a lecząc psy nie zarobię na chleb. Dla niektórych właścicieli dbanie o zwierzę ogranicza się do karmienia czy podstawowych szczepień, dla innych osób pies czy kot to równoprawny członek rodziny.

Dodaj komentarz

W tym tygodniu przyjrzymy się kolejnym popularnym rasom psów. Pewnie wielu czytelników zaskoczy informacja, że do najinteligentniejszych należą ... pudle, a modne ostatnio i uważane za spokojne labradory, źle wychowane, mogą wykazywać agresję.

Dodaj komentarz

Z roku na rok zdecydowanie więcej właścicieli decyduje się na zakup psa rasowego. Niektórzy kierują się modą, inni zgłębiają naturę towarzysza i starają się dobrać go do swojego trybu życia.

Dodaj komentarz

Właściwe wychowanie psa to trudny proces. W tym tygodniu kilka rad dla właścicieli, jak mądrze postępować z czworonożnym pupilem, aby umiał się należycie zachowywać.

Dodaj komentarz

Pojawiający się w domu piesek to przede wszystkim nowy członek rodziny. Psy mają swój temperament, warto o tym pomyśleć przed zakupem zwierzęcia i wyborem rasy.

Dodaj komentarz

Jest parę chorób odzwierzęcych, którymi możemy się zarazić od naszych zwierzaków, jednak część osób niesłusznie popada w panikę, bo wokół tego tematu krąży wiele stereotypów. Przykładem jest toksoplazmoza. Najbardziej obawiają się jej kobiety w ciąży.

Dodaj komentarz

Jak pomóc naszemu pupilowi w przypadku zatrucia, zranienia czy zmian skórnych? W tym odcinku ciąg dalszy porad dla właścicieli czworonogów.

Dodaj komentarz

Boli łapka? Biegunka? Zraniona opuszka? To wtedy głównie sięgamy po leki z domowej apteczki. Niektóre z nich mogą być pomocne, inne trujące dla naszych pupili. Kiedy nie powinniśmy kombinować sami i po prostu zgłosić się do lekarza? Które z naszych ludzkich leków pomogą zwierzakowi?

Dodaj komentarz

Mamy okazję mieszkać w cudownym regionie Polski, gdzie czystość wód i niezwykły mikroklimat zapraszają do odwiedzin turystów z całego świata. Nie tylko Ślązakom czy warszawiakom podoba się przyroda Warmii i Mazur. W naszych trawach żyje pajęczak, który występuje u nas niezwykle licznie. Kleszcze, bo o nich mowa, przenoszą wiele groźnych chorób, a nasze psy zarażają niebezpieczną dla życia chorobą babeszjozą.

Dodaj komentarz

Kiedy wchodzi do gabinetu właściciel ze swoim pupilem czasem mam nieodpartą chęć zapytać: „A tobie kotku co dolega, na co piesku narzekasz?” Jednak najczęściej pozostaję z odpowiedziami właścicieli, z których muszę wydobyć najbardziej przydatne informacje. Czasem właściciel wstydzi przyznać się, że po prostu nie wie, jaki kolor kupy miał dzisiaj jego pies.

Dodaj komentarz

Mamy w końcu piękną wiosnę, wieczorową porą na dworze nadal jest jasno, a ciepła kurtka już dawno w szafie. Podobno skowronki przyleciały w tym roku już w styczniu a to ptaszki, które nie lubią zimna i są na mroźne wieczory zupełnie nieprzygotowane.

Dodaj komentarz

Za oknem powiew wiosennego powietrza i zapachu ziemi, a w lecznicy marcujące koty, cesarskie cięcia i słodkie szczeniaczki przyprowadzane na szczepienia. Niewątpliwie idzie wiosna, a wraz z nią więcej słońca, ciepła i energii. W świecie zwierząt można zaobserwować jak ważną rolę w życiu odgrywa komunikacja, szczególnie o tej porze roku i jej znaczenie dla przetrwania gatunku.

Dodaj komentarz

Na przekór stereotypom postanowiłam napisać parę słów w obronie kota. Zastanawia mnie dlaczego uważa się go za egoistę i samotnika?

Dodaj komentarz